NOVINKY

/NOVINKY
NOVINKY 2018-11-19T19:19:49+00:00

Nové knihy ve škole

Na konci loňského školního roku naši šikovní žáci získali pro školu titul Světová škola. S oceněním jsme získali i dárkový poukaz na nákup knih ve výši 1000,-Kč. Proto na konci září přistály ve školní knihovně tři nové knížky. Každý si tu najde své – od nejmladších po nejstarší!

Konec výstavy ve škole!

Výstava Svět podle Šaška bude mít zítra ve škole slavnostní dernisáž. Kdo jste výstavu ještě neviděl, máte zítra poslední šanci. Přijďte, stojí to za to!

Přípravy na sázení stromu svobody v plném proudu!

Podívejte se, jaké krásné označení bude mít naše lípa na náměstí v Rosicích. Děkujeme manželům Formanovým za výrobu památeční destičky.

Naše časová schránka

Jste zvědaví, co bylo obsahem časové schránky, kterou jsme vložili pod kořeny naší lípy svobody?Podívejte se! Děkujeme ještě jednou za nápad rodičům Ivy Zahran.

Sázení STROMU SVOBODY

Pro ty z vás, kteří se nemohli zúčastnit sázení stromu svobody 24.10.společně s námi, alespoň shrnující video, jak se nám to povedlo.

Sázení stromu svobody ve třech krocích

Naši lektoři ze sedmičky

Příští týden jedou naši sedmáci – Lukáš a Pavel – přednášet dospělým lidem o našem loňském projektu. Tipujeme, že budou nejmladšími účastníky celé akce, protože ostatní přednášející jsou dospěláci. Kluci, držíme vám palce!

13.listopadu – den laskavosti

Připojili jsme se i letos k těm, kteří se rozhodli oslavit světový den laskavosti. Prvňáčci a druháčci zašli do útulku a přinesli jeho obyvatelům něco dobrého, kromě toho za 800,-Kč, které vydělali vloni na aukci, nakoupili pro tamní zvířátka krmivo. Na oplátku se dozvěděli zajímavé informace o práci útulku a seznámili se s jeho obyvateli.

Starší školáky zase napadlo potěšit našeho pana ředitele Havlíčka a tak si řekli, že mu upečou dort. Povedl se jim víc jak skvěle. Odměnou jim byla beseda s panem ředitelem.

A naši nejmladší – školkáčci -zašli potěšit obyvatele domova důchodců v Pardubicích. Radost a potěšení bylo na obou stranách.

Svátky mezi životem a smrtí

Až přijdete na třídní schůzky, určitě si všimnete posteru, který v mezipředmětovém (ČJ,ZEM,OV,MKT,ŠJ) miniprojektu vytvořili žáci z 6.-8.ročníku. Po společném přečtení knihy Strom duchů od Raye Bradburyho prozkoumali svátky po celém světě, při kterých se vzdává hold mrtvým, protože to nejsou zdaleka jen naše Dušičky či americký Halloween.

Plavání ZDAR!

Minulý týden jsme skončili s pravidelnou docházkou na plavání a už se těšíme na nějaký ten rybník nebo bazén na škole v přírodě:-)