14.2. Valentýn – jak jinak!

Dvouhodinovka o lásce  – to byla naše oslava svátku sv.Valentýna.

Diskuse o školním stravování

Stále aktuální téma školního stravování se diskutovalo i na našem školním sněmu. Pozvali jsme na něj dodavatele našich obědů –  manžele Pohankovy. Ač jsme děti, v diskusi s dospělými si nezadáme.

Pro prvňáčky poprvé 🙂

Předávání vysvědčení je největší událostí samozřejmě pro prvňáčky. Všem gratulujeme!

Nové žaluzie v šedé třídě

Děkujeme mnohokrát rodičům Sama a Olivera Cvejna za krásné (a pekelně drahé, protože na míru dělané) rolety v šedé třídě. Díky roletám nebude v létě ve třídě nesnesitelně horko, nebude nám sluníčko svítit do očí a budeme vidět , co nám promítá dataprojektor.

Celoroční projekt Jídlo v globálních souvislostech

I letos obhajujeme titul Světová škola. Pro letošní rok si žáci vybrali jako téma jídlo, které zkoumají z mnoha různých hledisek. A každý ročník na to jde trochu jinak. Na našem videu se můžete podívat, jak zkoumá jídlo 5.-8.ročník.

Scooter hokej a slackline konečně ve škole!

Po dlouhé cestě z Ameriky a ještě delším odpočinku na české celnici dorazil do školy dárek od Ježíška či spíše od Santy.

Nóóóvéééé knihy!

Do naší školní knihovničky přibyly opět nové knihy.

Navštívili jsme BeZobalku!

V rámci našeho celoročního projektu Jídlo zkoumáme jídlo v globálních souvislostech. V listopadu jsme proto s žáky 4.-8. ročníku navštívili pardubický bezobalový obchod BeZobalka. Protože se nám v obchodě líbilo, pozvali jsme BeZobalkový stánek i na náš školní vánoční jarmark v prosinci.

Plavání ZDAR!

Minulý týden jsme skončili s pravidelnou docházkou na plavání a už se těšíme na nějaký ten rybník nebo bazén na škole v přírodě:-)

13.listopadu – den laskavosti

Připojili jsme se i letos k těm, kteří se rozhodli oslavit světový den laskavosti. Prvňáčci a druháčci zašli do útulku a přinesli jeho obyvatelům něco dobrého, kromě toho za 800,-Kč, které vydělali vloni na aukci, nakoupili pro tamní zvířátka krmivo. Na oplátku se dozvěděli zajímavé informace o práci útulku a seznámili se s jeho obyvateli.

Starší školáky zase napadlo potěšit našeho pana ředitele Havlíčka a tak si řekli, že mu upečou dort. Povedl se jim víc jak skvěle. Odměnou jim byla beseda s panem ředitelem.

A naši nejmladší – školkáčci -zašli potěšit obyvatele domova důchodců v Pardubicích. Radost a potěšení bylo na obou stranách.

Naši lektoři ze sedmičky

Příští týden jedou naši sedmáci – Lukáš a Pavel – přednášet dospělým lidem o našem loňském projektu. Tipujeme, že budou nejmladšími účastníky celé akce, protože ostatní přednášející jsou dospěláci. Kluci, držíme vám palce!

Svátky mezi životem a smrtí

Až přijdete na třídní schůzky, určitě si všimnete posteru, který v mezipředmětovém (ČJ,ZEM,OV,MKT,ŠJ) miniprojektu vytvořili žáci z 6.-8.ročníku. Po společném přečtení knihy Strom duchů od Raye Bradburyho prozkoumali svátky po celém světě, při kterých se vzdává hold mrtvým, protože to nejsou zdaleka jen naše Dušičky či americký Halloween.

Naše časová schránka

Jste zvědaví, co bylo obsahem časové schránky, kterou jsme vložili pod kořeny naší lípy svobody?Podívejte se! Děkujeme ještě jednou za nápad rodičům Ivy Zahran.

Sázení STROMU SVOBODY

Pro ty z vás, kteří se nemohli zúčastnit sázení stromu svobody 24.10.společně s námi, alespoň shrnující video, jak se nám to povedlo.

Sázení stromu svobody ve třech krocích

Konec výstavy ve škole!

Výstava Svět podle Šaška bude mít zítra ve škole slavnostní dernisáž. Kdo jste výstavu ještě neviděl, máte zítra poslední šanci. Přijďte, stojí to za to!

Nové knihy ve škole

Na konci loňského školního roku naši šikovní žáci získali pro školu titul Světová škola. S oceněním jsme získali i dárkový poukaz na nákup knih ve výši 1000,-Kč. Proto na konci září přistály ve školní knihovně tři nové knížky. Každý si tu najde své – od nejmladších po nejstarší!

Přípravy na sázení stromu svobody v plném proudu!

Podívejte se, jaké krásné označení bude mít naše lípa na náměstí v Rosicích. Děkujeme manželům Formanovým za výrobu památeční destičky.