Proč k nám

//Proč k nám
Proč k nám 2018-08-30T12:58:09+00:00

JSME ŠKOLA 21. STOLETÍ

Jsme bilingvní škola, proto se u nás učí část předmětů v českém jazyce a část v jazyce anglickém. Od třetí třídy navíc dětem přibude španělský jazyk, ve kterém mají ve vyšších ročnících např. výtvarnou výchovu. Výuku zajišťují zkušení rodilí mluvčí všech tří výše uvedených jazyků. Jazyky jsou pro nás komunikačním prostředkem výukového procesu, proto naši žáci dosahují nadprůměrných jazykových schopností.

Každý rok spolupracujeme s vybranými zahraničními školami. Žáci komunikují v cizích jazycích se svými vrstevníky z nejrůznějších zemí např. přes Skype nebo v uzpůsobeném online prostředí. Vyvrcholením bývá osobní setkání v rámci výměnných pobytů, při kterých si děti mezi sebou utváří užší vazby a ztrácejí ostych mluvit jiným než svým mateřským jazykem.

Každý rok mají žáci možnost skládat mezinárodně uznávané zkoušky z anglického a španělského jazyka. Samotným zkouškám předchází důkladná příprava v rámci vyučovacích hodin.

Jsme milovníci moderních technologií! V hodinách hojně využíváme iPady ve formátu 1:1, žákovské práce prezentujeme přes Apple TV, natáčíme vzdělávací pořady, učíme se programovat v několika programovacích jazycích. Velkou pozornost věnujeme i výuce internetové bezpečnosti, kterou pokládáme za nedílnou součást vzdělání.

Díky malému kolektivu a rodinné atmosféře se děti nebojí projevit svá přání, nápady, myšlenky či nesouhlas. Budují si mezi sebou přátelské vztahy, které trvají i po ukončení školní docházky.

Ve výuce využíváme moderní metody. Díky Hejného matematice nebo projektům uplatňujícím osvojené dovednosti v praxi jsou žáci dostatečně motivováni a mají zájem se učit.

Na zdraví Vašich dětí nám velice záleží a proto jim kromě dostatku pohybu a odpočinku poskytujeme i tu nejkvalitnější stravu z lokálních surovin a produktů v BIO kvalitě. Obědy nám dováží zdravá jídelna Pohanka a ke svačině máme dobrůtky z místních ekologických farem.

Každoročně mají žáci školy i školky možnost se zúčastnit lyžařského výcviku a školy v přírodě. V zimě jezdíme na bezpečné sjezdovky do českých hor. V létě si užíváme bohatého programu zaměřeného na nejrůznější témata, např. soutěž vs. spolupráce, české dějiny, starověké Řecko apod. V obou případech trávíme většinu času venku v přírodě.

Náš učitelský tým je plný nadšenců, kteří se snaží dětem vytvořit ty nejlepší podmínky pro učení a objevování. Pravidelně se účastní vzdělávacích seminářů, workshopů, kurzů a školení, a to v Čechách i v zahraničí. Pracují na svém profesním i osobním rozvoji.

Dopravu do školy je možné řešit školními autobusy, které svážejí děti z Hradce Králové a okolí.

Chcete se k nám přijet podívat?

Napište nám!

Využijte náš kontaktní formulář nebo níže uvedené údaje.

Adresa školy: Školní náměstí 37, Rosice nad Labem 533 51

E-mail: použijte prosím kontaktní formulář

Telefon: +420 774 305 555